Општина Власотинце

ЗАЈЕДНО ДО ЦИЉА – РЕАЛИЗАЦИЈА 10 ПРОЈЕКАТА

Општина Власотинце и швајцарска развојна организација Хелветас реализују пројекат „Заједно до циља“ у оквиру кога је председник општине Братислав Петровић уручио данас уговоре представницима неформалних група које су конкурисале за реализацију такозваних малих пројеката.

Уређење парковских површина, садња дрвећа, уређење просторија у сеоским спортским клубовима, уређење платоа испред ОТП банке, набавка спортских реквизита и слично пројекти су које су кандидовале неформалне групе грађана.
До 90 посто вредности пројекта може бити финансирано средствима пројекта, а чланови неформалних група улажу свој рад и труд у реализацију активности.
– Посебно ми је драго што ће ваше учешће бити ваш рад и ангажовање. Тај активизам у заједници доприноси решавању неких локалних проблема, али и унапређује партнерски однос који се општина Власотинце труди да негује са својим грађанима – рекао је председник општине Братислав Петровић.
Координатор пројекта сарадње швајцарске организације и локалне самоуправе Маринко Ђорђевић појаснио је процедуре које се спроводе при релаизацији, с обзиром на то да је реч о неформалним групама грађана.
Укупна вредност пројекта је 4,5 милиона динара, од чега је општина Власотинце издвојила 3,2 милиона, а швајцарска развојна организација Хелветас 1,3 милиона динара.

Комплетно уређење дворишта у ОШ „Синиша Јанић“

Комплетно уређење дворишта у ОШ „Синиша Јанић“

У ОШ „Синиша Јанић“ у Власотинцу у току су радови на уређењу дворишта, а Канцеларија за управљање јавним …
/
Новац за формулисање планске документације

Новац за формулисање планске документације

У оквиру развојног програма ЕУ ПРО, општина …
/
Одржано предавање у оквиру пројекта &qуот;Радимо за бољу будућност деце&qуот;

Одржано предавање у оквиру пројекта “Радимо за бољу будућност деце”

Ради унапређења знања о репродуктивном здрављу, у …
/
Радимо за бољу будућност деце

Радимо за бољу будућност деце

Град Лесковац и општине  Власотинце, Лебане и …
/