Општина Власотинце

ОДРЖАНА ОСМА СЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ ВЛАСОТИНЦЕ

Пре почетка данашње седнице скупштине општине Власотинце група грађана протестовала је испред зграде локалног парламента. Један број њих желео је да присуствује седници, а на њихов захтев дан раније одговорио је председник скупштине Зоран Стаменковић који је у писаном одговору навео да нема техничких могућности, односно капацитета да они присуствују, али да се ова, као и свака претходна седница, преноси на каналу ТВ Власотинце који се види у свим кабловским оператерима на простору југа Србије. Уз њихово негодовање и бацање по којег јајета на зграду општине, седница скупштине је ипак почела, а присуствовало јој је 44 од 45 одборника. Стаменковић је дао и одговор на питање чему обезбеђење и полиција у згради и око ње.

– Због безбедности. Можда не би било проблема, можда су сви крајње добронамерни, али уколико би било немира, све би пало на мене – закључио је председник Скупштине општине Зоран Стаменковић.
Председник општине Братислав Петровић, реагујући на коментаре опозиционих одборника, рекао је да не подржава ни један облик насиља и да сматра да деца треба да се што пре врате у образовне установе.
– Држе ми лекције, кажу треба да ћутим и трпим 24/7, а да  они могу све да вређају. Ако грађани мисле да такви треба да воде општину, ја ћу одмах дати оставку – рекао је Петровић.

Пре усвајања дневног реда, деветоро одборника који представљају три групе грађана („Др Спасић“, „Власотинце у срцу – др Саша Савић“ и  „Дејан Мајорац“) обавестиле су присутне да неће присуствовати наставку седнице.
Након тога, одборничка већина наставила је седницу усвојивши извештаје о раду Центра за социјални рад, Културног центра, Народне библиотеке, СРЦ Власина, Општинског правобранилаштва, Туристичке организације и Штаба за ванредне ситуације. 
Одборници су усвојили и  предлог одлуке о доношењу Плана детаљне регулације за изградњу соларне електране „Друм 1“ у Стајковцу, а одлука о финансијској подршци породицама са децом предшколског узраста измењена је и допуњена у делу да у случају близаначких трудноћа породица плаћа за једно дете, а повластице су предвиђене и за породице бораца. Усвојен је и програм запошљавања, Оперативни план за одбрану од поплава за воде ИИ реда, а разрешени су стари и именовани нови чланови Штаба за ванредне ситуације, предузећа и установа.
На крају седнице, заменик председника општине Владимир Коцић захвалио је присутнима на прибраности и најавио нове пројекте у власотиначкој општини.